Бабенко Ольга Сергіївна практичний психолог ДНЗ №1 "Чайка"
Закінчила СумДПУ ім. А.С. Макаренка в 2010 р.
Педагогічний стаж роботи 7 років.
Категорія: спеціаліст.
НОРМАТИВНО-ПРАВОВА БАЗА:
У своїй роботі практичний психолог керується такими нормативними документами:
Закон України "Про дошкільну освіту"
Положення про психологічну службу в системі освіти України
та листами і наказами МОН https://imzo.gov.ua/psyholohichnyj-suprovid-ta-sotsialno-pedahohichna-robota/normatyvno-pravova-baza/
Приорітетними завданнями практичного психолога в дошкільному закладі у 2022/2023 навчальному році є:
1. Психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами.
2. Психологічний супровід дітей, сімей, які постраждали внаслідок військових дій.
3. Профілактика та подолання конфліктності і жорстокого поводження в дитячому середовищі, профілактика булінгу та домашнього насильства.
4. Формування навичок життєстійкості/стресостійкості в учасників освітнього процесу.
7. Психологічна допомога та підтримка педагогічних працівників закладу освіти.
.
Просвітницько-профілактичні заходи з розвитку стресостійкості в учасників освітнього процесу
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
Громадська організація «Ла Страда-Україна» (www.la-strada.org.ua) – одна з провідних неурядових організацій України у сфері захисту прав жінок та дітей. Діяльність організації направлена на запобігання торгівлі людьми, попередження насильства в сім’ї, впровадження гендерної рівності та вдосконалення системи захисту прав дитини. Перший український сайт для батьків та дитячих психологів Дитячий психолог https://dytpsyholog.com/
ПОРАДНИК ДЛЯ БАТЬКІВ ТА ПЕДАГОГІВ
Посилання на блог - https://obabenko.blogspot.com/?m=0&fbclid=IwAR22lHzv1GvNO9qpVf7dVzs0_Rcc257v8wuDwnYMwqSNwrSewtOqqGHeVBo
Консультація "Діти і ґаджети"
Дорогі батьки, я впевнена, що інтуїтивно ви розумієте, що всюдисущі блимаючі екрани смартфоніа негативно впливають на дітей. Ви бачите агресивну й бурхливу реакцію при спробі забрати гаджети та спостерігаєте розсіяну увагу у дітей, коли вони не знаходяться під постійним впливом гаджетів, що перезбуджують нервову систему. І навіть більше, ви бачите дітей, які нудяться, стають апатичними та не цікавляться нічим, коли не «підключені» до віртуального світу.
Останні дослідження роботи мозку показують, що гаджети впливають на роботу його фронтальної кори, яка відповідає за свідомі дії, включаючи самоконтроль (саме так, як під впливом кокаїну). Технології настільки перезбуджують дитину, що у неї підвищується рівень дофаміну – нейромедіатора, який відповідає за отримання задоволення та сприяє розвитку залежності.
Ви усе правильно зрозуміли: мозок вашої дитини під час гри, наприклад, у «Майнкрафт» виглядає, як мозок під впливом наркотиків. Не дивно, що нам так важко відтягнути дітей від екранів. Також зрозуміла їхня неадекватна реакція, коли час гри добігає кінця. Більше того, сотні клінічних досліджень показують, що використання гаджетів збільшує імовірність депресії, тривожності та агресії. Електроніка перезбуджує мозок дітей. У Міжнародній класифікації хвороб під час 11-го перегляду планують ввести діагноз "Цифровий аутизм". Зараз це одна з форм залежності дітей. Але реалії сьогодення такі, що смартфон став для нас невід'ємною складовою нашого життя. Відео дає позитивні можливості для розвитку та навчання дітей, але коли це відбувається ДОЗОВАНО і, запропонований вами контент, РІЗНОМАНІТНИЙ, РОЗВИВАЮЧИЙ, ПОВЧАЛЬНИЙ та ВІДПОВІДАЄ ВІКУ.
Будьте уважні, щоб у сина чи дочки через надмірний доступ до гаджетів не постраждав ваш авторитет в її житті. І на закінчення трішки фактів:
✅розробники, дизайнери, топ-менеджери та інші люди, які беруть участь в розкручуванні соцмереж, суворо обмежують їх використання в своїх будинках.
✅Білл Гейтс забороняв використання телефонів своїм дітям до 14-річного віку.
✅обмеження в користуванні гаджетами вводили Ларрі Пейдж, Джиммі Вейлз та інші відомі розробники сайтів.
✅у 2010 році Стів Джобс заявив, що його діти не користуються Айпадом.