Історія


У старовинному місті Ромни, що на Сумщині, на вулиці Щучки (нині Монастирська) в 1948 році був відкритий дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 1 «Чайка».

Розміщувався садочок в нетиповому приміщенні, будинку земського лікаря О. Біліма. Проживав він тут з 1921 року по 1943 року. Сам будинок збудував в 1912 році архієпископ Антоній. Навпроти будівлі височіли замок князя Вишневецького та Домініканський костьол, де в післявоєнні роки розмістилася військова частина.

В 50-ті роки минулого століття садок був базовим для роботи з педагогами Роменського району. На засіданнях методоб’єднаннь вихователі поглиблювали свої знання та вдосконалювали практичні вміння. Колектив закладу головним напрямком діяльності обрав патріотичне виховання дошкільників. В систему роботи входили: екскурсії по рідному місту, заняття по ознайомленню з Україною. Дошкільники брали активну участь в житті міста.

З 1994 року дитсадок № 1 «Чайка» займає типове приміщення, яке було збудоване у 1970 році на території закладу . В цьому приміщенні працював дошкільний заклад №11 заводу АТС.

В зв’язку з демографічною обстановкою була проведена реорганізація двох садків. Засновник Роменського дошкільного навчального закладу – виконавчий комітет Роменської міської ради Сумської області.

Педагоги опанували теоретичні та методологічні основи розвивального навчання. Акцентують увагу на методиках розвитку дітей: раннього читання Овіда Декролі, Глена Домана, М. Зайцева; розвиваючих ігор Нікітіних та теорії розв’язання винахідливих завданя Альтшуллер Г.С; використовують в роботі елементи методики М. Монтессорі та досвід роботи В. Сухомлинського.


У дитячому садку функціонує 7 груп, де виховується 170 дітей:

  • 6 груп – загального розвитку;
  • 1 група - логопедична