Історія

 

У старовинному місті Ромни, що на Сумщині, на вулиці Щучки (нині Монастирська) в 1948 році був відкритий дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 1 «Чайка».

Розміщувався садочок в нетиповому приміщенні, будинку земського лікаря О. Біліма. Проживав він тут з 1921 року по 1943 року. Сам будинок збудував в 1912 році архієпископ Антоній. Навпроти будівлі височіли замок князя Вишневецького та Домініканський костьол, де в післявоєнні роки розмістилася військова частина.

В 50-ті роки минулого століття садок був базовим для роботи з педагогами Роменського району. На засіданнях методоб’єднаннь вихователі поглиблювали свої знання та вдосконалювали практичні вміння. Колектив закладу головним напрямком діяльності обрав патріотичне виховання дошкільників. В систему роботи входили: екскурсії по рідному місту, заняття по ознайомленню з Україною. Дошкільники брали активну участь в житті міста.

З 1994 року дитсадок № 1 «Чайка» займає типове приміщення, яке було збудоване у 1970 році на території закладу . В цьому приміщенні працював дошкільний заклад №11 заводу АТС.

В зв’язку з демографічною обстановкою була проведена реорганізація двох садків. Засновник Роменського дошкільного навчального закладу – виконавчий комітет Роменської міської ради Сумської області.

На даний час педагоги закладу, для вдосконалення освітнього процесу, використовують та впроваджують інноваційні технології: розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку на заняттях  зображувальної діяльності (автор Л. Шульга - вихователь Павленко В.М.); психолого-педагогічне проектування (автор Т.О. Піроженко - всі педагоги); музейна педагогіка - всі педагоги; елементи технології розвитку творчої особистості (ТРВЗ - всі педагоги); складання описових розповідей за картками-схемами (К. Крутій - всі педагоги); технологія раннього й інтенсивного навчання (автор Зайцев М.О. - вчитель-логопед Ющенко Л.І.) та інші.

 

У дитячому садку функціонує 6 груп, де виховується 105 дітей:

  • 4 групи – загального розвитку;
  • 1 група - логопедична
  • 1 група - інклюзивна